Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky)

Kód: 7252173

Úplný název:

Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky) (Ježková Alena):

Autor a popis:

Ježková Alena, PRÁH, 104 stran, jazyk - francouzština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Česká republika je zemí s bohatou historií, kde se odjakživa protínaly vrcholné kulturní a umělecké vlivy celé Evropy. Množství vzácných stavitelských památek - hradů, zámků, klášterů a historických měst, je tu nepřeberné.

Tato kniha nabízí čtenáři mnohem víc, než pouhý přehled nejkrásnějších míst v Čechách. Magie každého z nich je však skrytá, nenalistujete ji v žádném průvodci. Podílí se na ní architektura a historické děje, především však staré legendy a pověsti. V nich se odráží historie, zázraky i kouzla, stejně jako podivuhodné příběhy, naděje a touhy lidí, kteří tu v dávných dobách žili.

Les 22 légendes tcheques vous narrent la fondation de la ville de Karlovy Vary par Charles IV, roi tcheque et empereur romain, le partage des domaines des seigneurs de la Rose de Český Krumlov, ainsi que les ravages des diables de Karlštejn. Vous découvrirez la maniere dont les mines d’argent ont vu le jour a Kutná Hora, le secret de la chambre hantée de Litomyšl et la kaše préparée par la Dame blanche de Jindřichův Hradec. Vous apprendrez pour qui Charles IV a libéré des rossignols dans les forets de Křivoklát, et ce qui se disait du cheval blanc de Petr Vok a Třeboň. Vous compterez parmi les rares a savoir en quel honneur la collection d’objets d’art a Konopiště a été constituée, ou a connaître le triste récit du Champ de l’exécution au bas du château de Hluboká.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Légendes Tchéques / 22 českých legend (francouzsky)