Lékařská etika

Kód: 7492204

Úplný název:

Lékařská etika (Haškovcová Helena): Ctvrté, aktualizované a rozšírené vydání

Autor a popis:

Haškovcová Helena, Galén, 224 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Lékařská etika je v České republice od roku 1992 samostatným lékařským oborem a její výuka byla postupně zahájena nejen na všech lékařských fakultách, ale také na některých středních zdravotnických školách a povinně na všech vyšších zdravotnických školách. Své místo našla rovněž v celé řadě bakalářských studijních programů. Pravidelně je tematizována v postgraduálním vzdělávání. Rovněž na četných odborných konferencích a sympoziích je etické problematice věnována přiměřená pozornost.

Publikace Lékařská etika vyšla v prvním vydání v roce 1994 a stala se naší první a základní učebnicí. Obsahuje nejen historii vývoje oboru ve světě i u nás, ale především jeho současné problémy (kritéria experimentů na zvířatech a na lidech, právo na život, alternativní medicína, eutanázie aj.). Zvláštním přínosem jsou úplná znění etických kodexů a norem.

Obě předchozí vydání se setkala se značným zájmem, a proto nakladatelství přistoupilo k novému vydání, třetímu a doplněnému. Autorka text rozšířila a doplnila některá nová a aktuální témata, protože za tři roky bylo opět mnoho problémů názorově obohaceno, byly přijaty další významné dokumenty a v neposlední řadě též formulovány nové otázky v souvislosti s enormně se rozvíjejícím vědeckým výzkumem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lékařská etika do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lékařská etika.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lékařská etika (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lékařská etika bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lékařská etika doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Lékařská etika