Lenin, Stalin & Hitler

Kód: 7207874

Úplný název:

Lenin, Stalin & Hitler (Gellately Robert):

Autor a popis:

Gellately Robert, VOLVOX GLOBATOR, 800 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
489 Kč (699 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato působivá kniha vrhá světlo na velké sociální a politické katastrofy, které zmítaly Evropou mezi lety 1914 a 1945. V periodě téměř nepřetržitých sociálních otřesů byly dějiny kontinentu poznamenány dvěma světovými válkami, ruskou revolucí, holocaustem a vzestupem a pádem Třetí říše. Ústředními postavami této katastrofy byli samozřejmě Lenin,Stalin a Hitler a tato kniha využívá nedávného zpřístupnění
ruských a německých archívů, aby ukázala, jak úsilí těchto diktátorů o naplnění utopických a nenapravitelně scestných ideálů vedla jen k dystopické noční můře.
Renomovaný historik Robert Gellately dospívá k závěru, že většina srovnávacích studií sovětské a nacistické diktatury je negativně poznamenána přehlížením Leninovy role v celém dramatu. Odmítáním mytologie „dobrého“ Lenina kniha načrtává přesvědčivý společensko-historický obraz role těchto tří diktátorů a pečlivě dokumentuje jejich podobnosti i rozdíly.
Sleduje eskalaci konfliktů mezi komunismem a nacismem, a to zejména na pozadí Hitlerova boje proti „smrtelné hrozbě židobolševismu“. Kniha dokládá, že nesmiřitelné nepřátelství mezi Stalinem a Hitlerem nevyhnutelněmuselo vést k totální válce a genocidě. Důsledky tohoto osudového střetu jsou patrné ještě dnes.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lenin, Stalin & Hitler do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lenin, Stalin & Hitler.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lenin, Stalin & Hitler (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lenin, Stalin & Hitler bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lenin, Stalin & Hitler doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Lenin, Stalin & Hitler