Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě

Kód: 9709278

Úplný název:

Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě (Bondarenko Igor, Dolejší Josef):

Autor a popis:

Bondarenko Igor, Dolejší Josef, Futurum primum, 528 stran, jazyk - ruština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
415 Kč (585 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha dvojice autorů I. Bondarenka a J. Dolejšího je výsledkem několikaleté usilovné práce badatelské a dokumentační. Obsahuje množství dosud nepublikovaných, především archivních informací a materiálů o heroických dějinách a pohnutém životě kozáků na území střední Evropy. Časově jde o historické rozmezí let 1735 až 1945, s přesahem do současnosti. Kniha je věnována výročím vítězných bitev u Přestanova-Chlumce a u Lipska roku 1813.

Upřímnou snahou autorů bylo vylíčit tuto po mnoha stránkách neznámou historii kozáctva objektivně, se zaměřením na fakta, citovaná podle archivních pramenů. Zvláštní pozornost věnují autoři individuálním osudům příslušníků kozácké emigrace v Čechách a na Slovensku po roce 1921. V čase oživení kozáckého života v Rusku, na Ukrajině a Bělorusku po desetiletích strašlivých represálií, genocidy a vynuceného mlčení, přispívá kniha k pochopení kozáckého fenomenu i u nás, kde ještě potomci někdejších kozáků stále žijí.

Profesor Igor BONDARENKO, doktor právnických věd, generálplukovník. První viceprezident Mezinárodní protiteroristické jednoty, viceprezident Svazu výtvarných umělců RF, předseda Všekozáckého svazu Slovenska, čestný člen Ruské akademie umění a člen Výboru Evropy. Jeho kozáčtí předkové jsou doloženi již od poloviny 17. století, kdy spolu s ostatními Rusíny přišli do proslulého kozáckého střediska – Záporožské Síče. Další jeho předkové sloužili v 18.stol. v Achtyrském kozáckém pluku, dále jako důstojníci v I. a II. světové válce. V duchu této tradice i otec prof. Bondarenka Ivan Illarionovič byl armádním plukovníkem.

PhDr. Josef DOLEJŠÍ, akademik Mezinárodní kozácké akademie, kozácký plukovník vyznamenaný za zásluhy řádem Bohdana Chmelnického I. třídy. Spoluzakladatel Klubu vojenské historie při Vojenském historickém ústavu v Praze v roce 1967. Zakládající člen Všekozáckého svazu Českých zemí a Slovenska. Zástupce Association des Amis du Musée International des Husards pro Čechy a Slovensko. Čestný člen Arms and Armour Society v Londýně. Zabývá se vojenskými dějinami, dějinami zbroje a zbraní a jejich obecně historickými souvislostmi. Publikuje na toto téma doma i v zahraničí. Vedl seminář dějin diplomacie a mezinárodních vztahů na Vysoké škole finanční a správní v Praze – pobočka Kladno.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Letopisy kozáctva Kozáci v Centrální Evropě