Líbalka a Klouček

Kód: 8786725

Úplný název:

Líbalka a Klouček (Charouzek Antonín):

Autor a popis:

Charouzek Antonín, ARISTA Books, 280 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Anna Líbalová a Josef Klouček jsou hrdiny dvoudílného rodinného příběhu z města a venkova v širokém časovém záběru. Anna, přezdívaná Líbalka, pochází z chudého prostředí a vlastním fortelem a nezměrnou pílí se domůže slušného postavení jako majitelka renomovaného textilního obchodu. Prožívá přitom řadu existenčních komplikací a zvratů nejen v důsledku dobových politických změn, ale díky své houževnatosti a lásce svých nejbližších vždy nachází cestu ke spokojenosti.
Josef Klouček pochází z rodiny jejího manžela. Je obdařen pohledným zjevem a mužným kouzlem, jímž si získává přízeň žen a to již od školních lavic. Díky těmto přednostem prožívá příjemný a téměř bezkonfliktní život až do okamžiku, kdy se u něj přihlásí jeho nemanželská dcera Jana, následek dávné milostné avantýry s jeho středoškolskou kantorkou. A ta mu svěří do péče svého syna Honzu, jenž hodlá studovat školu ve velkoměstě a bydlet tam u svého dědy. Děda s vnukem hledají k sobě cestu a řeší generační problémy, aby se nakonec stali přáteli, kteří si pomáhají ve všech trablech studijních i životních. Oba dva příběhy, založené v realitě, jsou protkány řadou řízně humorných situací, postřehů a výroků ze života.

Autor Antonín Charouzek vystudoval Karlovu univerzitu a ČVUT. Ve svém životě prošel řadou nejrůznějších profesí. Literární start si odbyl na stránkách časopisů a prosadil se v žánru humoru a zábavy. Podílel se na zrodu armádního vysílání Čs. televize a na založení Divadla Jiřího Grossmanna. Z jeho knižní tvorby dosáhly značného čtenářského ohlasu trilogie Klukoviny a satirický román Milostné trapasy, v poslední době publikoval elektronicky satirickou prózu Zmatkovice a Zmatky v Čechách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Líbalka a Klouček do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Líbalka a Klouček.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Líbalka a Klouček (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Líbalka a Klouček bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Líbalka a Klouček doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Líbalka a Klouček