Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů

Kód: 9056261

Úplný název:

Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů (Mudra Jiří):

Autor a popis:

Mudra Jiří, Společnost přátel Lužice, 182 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Výběr z pohádek Lužických Srbů nevychází v češtině poprvé, ostatně základ jejich vydáním položil už otec české pohádky Karel Jaromír Erben, který několik pohádek lužickosrbského původu zařadil do svých sbírek, a tak způsobil, že některé z nich vnímáme jako své vlastní (například Perníkovou chaloupku, která se původně jmenuje Jank a Hanka). Toto vydání je ovšem přece jen trochu jiné, protože nezahrnuje tradiční pohádky lidové, nýbrž jejich upravená znění tak, jak si je vymysleli lužickosrbští spisovatelé v druhé půli 20. století. Originálních příběhů se samozřejmě drží, ale dokreslují je podivuhodnými a většinou velmi vtipnými detaily. A tak třeba v pohádce Hrnek medu, v níž se vlk nechá napálit liškou, se překvapivě lze dovědět, odkud odevšad může z těla takový med vytékat, když chcete vychytralou lišku usvědčit z nenažranosti.

Sešla se tu opravdu elita moderní lužickosrbské literatury: namátkou Kito Lorenc, Jurij Koch, Angela Stachowa, Benedikt Dyrlich, Jurij Krawža nebo Měrćin Nowak-Njechorński. A vlastně poprvé pospolu až v českém vydání, protože v originálech uveřejňovali své variace každý zvlášť. Je tedy možné, že tato unikátní a podivuhodná čítanka už nikdy v této podobě znovu vydána nebude.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pohádky

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Pohádky / Lidové pohádky Lužických Srbů v podání současných lužickosrbských spisovatelů