Lidské identity, lidské hodnoty

Kód: 7438149

Úplný název:

Lidské identity, lidské hodnoty (Bělohrad Radim):

Autor a popis:

Bělohrad Radim, Dybbuk, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
230 Kč (311 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

V životě se velmi často setkáváme se situacemi, které vyžadují rozpoznání identity. Musíme být schopni identifikovat své blízké a přátele, vědět, komu zaplatit dlužnou částku, na koho se hněvat za urážku či koho pochválit za dobře vykonanou práci. Také jsme si neustále vědomi své vlastní identity – víme, že se dnes musíme vyrovnávat s důsledky svého minulého jednání a to, co uděláme dnes, ovlivní život člověka, kterým budeme za několik let.
V běžných situacích jsou naše postoje a hodnoty, které předpokládají identitu, přirozené a často neuvědomované. Mohou však nastat situace, které vyvolávají otázky o lidské identitě, například: Pokud vám v minulosti ublížil člověk, který se od té doby změnil a napravil, je vaše zlost stále na místě? Pokud mám důvod se domnívat, že mě nový politický režim zmanipuluje svou ideologií a přinutí dělat činy, které dnes považuji za odporné, ponesu za ně zodpovědnost?
Kniha Lidské identity, lidské hodnoty přináší explicitní reflexi vztahu mezi lidskou identitou a praktickými zájmy, kterou tyto kontroverzní případy vyžadují. Autor si zde klade otázku, zda teoretická reflexe lidské identity může ovlivnit podobu našich praktických postojů a hodnot, do jaké míry může jedinec svou identitu sám utvářet a nakonec také jaká je správná podoba některých těchto postojů a hodnot.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lidské identity, lidské hodnoty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lidské identity, lidské hodnoty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lidské identity, lidské hodnoty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lidské identity, lidské hodnoty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lidské identity, lidské hodnoty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Lidské identity, lidské hodnoty