Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého

Kód: 8690349

Úplný název:

Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého (Kořalka Jiří):

Autor a popis:

Kořalka Jiří, Akropolis, 268 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
233 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha přináší širšímu čtenářskému publiku vůbec poprvé archivní dokumenty a dopisy, jež se váží bezprostředně k pobytu Františka Palackého a jeho ženy Terezie na zámku v Lobkovicích (Neratovicích). V obecné rovině pak navíc výtečně dokumentuje způsob života přední pražské měšťanské rodiny na venkově kolem poloviny 19. století - zejména shromážděná korespondence poskytuje ojedinělé svědectví o náladách venkovanů v okolí Lobkovic po potlačení pražského povstání v roce 1848 a o vztahu majitelů i správy velkostatku k tamnímu obyvatelstvu. Součástí publikace je historie lobkovického statku sepsaná Františkem Palackým, záznamy z jeho deníků, smlouva o koupi statku a zámku, doklady o stavebních úpravách, vzájemná korespondence manželů Palackých z let 1830-1858, dopis obsahující pozvání Boženy Němcové do Lobkovic, zpráva o dopravě ostatků Terezie Palacké tamtéž, závěť Františka Palackého s odkazem lobkovickému kostelu a tisková oznámení o převozu Františka Palackého do Lobkovic po jeho smrti. Kniha obsahuje i edičně upravenou zprávu o uložení manželů Palackých na tamním hřbitově. K vydání připravil přední český historik Jiří Kořalka. Vychází za podpory města Neratovice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého