Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe

Kód: 2475856

Úplný název:

Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe (Bejček Václav, Dudek Stanislav): Historie významného typu letounu a jeho návrat na evropské nebe

Autor a popis:

Bejček Václav Dudek Stanislav, Grada, 200 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
424 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha čtenáři podrobně představuje jeden ze tří klíčových typů dopravních letadel, které od poloviny 30. let minulého století zcela změnily charakter dopravy. V první části dokumentuje vznik a vývoj typu L-10, jeho obchodní a rekordní úspěchy. Nechybí ani kapitola o jeho uplatnění u obuvnické firmy Baťa ve Zlíně, včetně letu továrníka J. A. Bati kolem světa v roce 1937. To vše uzavírá podrobný technický popis a data. Druhá část popisuje zakoupení, renovaci v USA i přelet přes Atlantický oceán do Evropy jediného dochovaného letounu L-10 firmy Baťa zpět do České republiky. Bohatě ilustrováno dobovými i současnými fotografiemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Věda a technika / Lockheed L-10 Electra - Historie významného typu letounu a jeho návrat na české nebe