Luftwaffe vítězí

Kód: 7217669

Úplný název:

Luftwaffe vítězí (Spick Mike): Odborne historická fikce

Autor a popis:

Spick Mike, Jota, 314 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
38 Kč (48 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na počátku 2. světové války považovali mnozí německou luftwaffe za nejsilnější vojenské letectvo na světě. V rámci nové strategie bleskové války ovládla velmi rychle nebe téměř celé Evropy. Letectva protivníků byla rychle decimována, jak letouny luftwaffe razily cestu útočícím tankovým kolonám a kryly je přitom před protiútoky z boků. Ověnčeny vydobytou slávou rychlého vítězství se síly luftwaffe přeskupily v západní Evropě k závěrečnému utkání se zbývajícím protivníkem - Velkou Británií. Vysoká sebedůvěra letců se tehdy zdála být oprávněná - veškeré výhody měli na své straně. Ovšem v průběhu Bitvy o Británii utrpěla luftwaffe v létě 1940 dramatickou porážku a v květnu 1945 muselo Německo kapitulovat před Spojenci. Třetí říše se definitivně zhroutila.
Jak se to mohlo stát? Jak se mohl průběh bojů tak zásadně změnit? Co by se bývalo stalo, kdyby v roce 1940 předčasně zemřel Hermann Göring, vynikající a současně zatracovaný nejvyšší velitel luftwaffe? K jakým změnám ve velení tehdy mohlo dojít? Co kdyby se stalo strategické bombardovací letectvo luftwaffe realitou?
V této poutavě napsané a provokující práci klade letecký historik Mike Spick takové otázky a pokouší se je i zodpovědět fundovanými představami o dalším možném vývoji, který mohl vyústit ve zcela odlišný konec války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Luftwaffe vítězí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Luftwaffe vítězí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Luftwaffe vítězí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Luftwaffe vítězí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Luftwaffe vítězí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie válek