Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí

Kód: 2421354

Úplný název:

Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí (Simenon Georges):

Autor a popis:

Simenon Georges, Knižní klub, 256 stran, jazyk - CZ, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
167 Kč (209 Kč)
  / ks  
koupit
 

Maigret a sobotní návštěvník
Na soudní policii přichází každou sobotu muž, který si přeje mluvit s Maigretem. Než si však na něj komisař udělá čas, návštěvník si to pokaždé rozmyslí a odchází. Tak to trvá zhruba dva měsíce až do chvíle, kdy se neznámý podivín rozhodne Maigreta sledovat domů. Tam se mu svěří: vlastní malou malířskou firmu a miluje svou ženu, jenže ta má poměr s jeho zaměstnancem, a je dokonce tak bezostyšná, že si svého milence nastěhovala do ložnice a nebohého manžela vystrčila na lehátko do jídelny. Protože nemá sílu se s nevěrnicí rozvést, je rozhodnut ji i jejího amanta zabít. Po tomto přiznání však nešťastník zmizí a události naberou nečekaný spád… Smutný příběh, v němž Maigretovi v uších trpce zní slova poděkování od muže, jemuž nedokázal pomoci.

Maigret a případ slušných lidí
Sedmdesátiletý René Josselin, bývalý vlastník významného podniku na výrobu papírových krabic, je nalezen v křesle, zastřelen dvěma ranami z revolveru. Maigret, který se případu ujme, zjišťuje zarážející skutečnost: žádný objektivní důvod pro vraždu tu neexistuje! Vždyť z bytu se nic neztratilo a Josselin sám byl typickým příkladem zcela počestného člověka, jehož rodina je bez sebemenší poskvrnky, takže nemá co skrývat. Přesto komisaře pronásleduje pocit, že mu stále cosi uniká. A proto dříve, než vyřeší "případ slušných lidí", musí paradoxně nahlédnout za zdánlivě průzračný závoj vzájemné ohleduplnosti a počestnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Detektivky, krimi / Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí