Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna

Kód: 7217299

Úplný název:

Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna (Sassonová Jean):

Autor a popis:

Sassonová Jean, JOTA, 292 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
197 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
 

Životní příběh Majády Askarí, irácké ženy, jež byla vězněna a mučena -režimem Saddáma Husajna, je strhujícím svědectvím o krutosti a nelidskosti svrženého diktátora a jeho přisluhovačů. Ale nejen tím. Zkušená publicistka a odbornice na Střední východ Jean Sassonová na osudech Majády - příslušnice jedné z nejváženějších rodin arabského světa, která zažila výsluní přízně mocných i pád do totalitních mučíren - ukazuje mnohem více.

V osobních vzpomínkách, k nimž se vězněná žena v bagdádské cele utíká, se odvíjí osobitě podaná historie Iráku včetně důvěrných informací ze soukromí Saddáma Husajna a jeho rodiny. Čtenář se seznamuje s členy Saddámovy rodiny, jež Majáda osobně znala, i se vztahy, které panovaly mezi nejmocnějšími osobami diktátorského režimu. Vzniká tak nový a pro současnost velmi důležitý pohled na to, co předcházelo současným událostem v Iráku, nový - ideologií a propagandou nezatížený - obraz svědčící o hrdosti iráckého lidu i útrapách, jimiž v posledních desetiletích musel projít.

Hlavním poselstvím knihy Majáda, dcera Iráku však zůstává svědectví o lidství a solidaritě nevinných vězeňkyň, s nimiž se Majáda setkává, i o jejím nezlomném charakteru, který jí nakonec pomohl přežít.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Literární biografie / Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna