Maják a sirény

Kód: 9056330

Úplný název:

Maják a sirény (Jinoch Jindřich):

Autor a popis:

Jinoch Jindřich, Jan Těsnohlídek - JT´s nakladatelství, 48 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
101 Kč (137 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Sbírka Maják a sirény je mladá, melancholická, moderní a snová. Autor dává čtenáři prostřednictvím svých básní neohroženě nahlédnout do jeho vlastních pocitů a představ, předkládá mu své srdce téměř doslovně. Básně Jindřicha Jinocha jsou povětšinou milostné, svojí veskrze originální lyrikou a možná až přehnanou ublíženou melancholií se obrací k ženám svého života, ke svým sirénám. Autorovi rozhodně nelze upřít cit pro rytmus a schopnost neotřelé, ale až omračujícím způsobem vypovídající metafory.
Ve své debutové sbírce bere čtenáře do snové, někdy bezútěšné krajiny slovních přemetů, vnitřních i vnějších démonů a citových tornád. Jeho básně mají unikátní jazyk, ve kterém se snoubí velká slova a občas archaismy s drtivou chladnou všedností a skřípavými neologismy. Kniha Maják a sirény je trochu uplakaná, ale laskavý čtenář rád odpustí vzhledem k jejímu vytříbenému jazyku a čistotě emocí.
Jindřich Jinoch je bezesporu talentovaným mladým básníkem. Jeho kniha je bolestivě upřímná a ve své zamotané hře se slovy syrová. Na jejích stránkách se kouzelným způsobem potkává naivita a nezralost s jistou dávkou životní moudrosti a sebeironie. Autor s uchvacující lehkostí tančí na hranici kýče a úspěšně se mu vysmívá, když velkým silným slovům dává nové významy poukazováním na jejich nízkost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Maják a sirény do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Maják a sirény.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Maják a sirény (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Maják a sirény bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Maják a sirény doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé