Maminky slavných

Kód: 8747014

Úplný název:

Maminky slavných (Taussig Pavel):

Autor a popis:

Taussig Pavel, Čas, 208 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pročítáme-li životopisy významných osobností, nebo jestliže nám ony dají nahlédnout v publikovaných vzpomínkách do svých osudů, nemůžeme si nevšimnout, jak často hovoří o svých maminkách a za co všechno jim vyslovují vděk. Nejen za dar řeči - ne náhodou hovoříme o mateřském jazyku. A již od svatého Václava nás až doteď provází zajímavá skutečnost: život a dílo významných osobností bývají mnohem výrazněji ovlivněny matkou, než otcem.
Pavel Taussig, publicista a spisovatel, filmový historik a scénárista, se rozhodl nechat maminky některých slavných jedinců vyjít z anonymity a vzdát jim tak hold za jejich obětavost, s níž své děti, převážně syny, doprovázely na cestě ke slávě. Výběr byl spontánní, snažil se vypodobnit maminky osobností, které jej oslnily svým významem. A je jistě logické, že mnohá jména nalezneme i na předních místech v nedávné anketě Největší Čech.
Kniha pojednává o maminkách slavných osobností z oblasti historie, politiky a veřejného života, vědy, literatury, divadla, filmu i výtvarného umění a je vyzdobena mnoha unikátními fotografiemi. Může tak být nejen zdrojem příjemných chvil nad poučnými i dojemnými medailony, ale zejména krásným vánočním dárkem nejen všem maminkám.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Maminky slavných do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Maminky slavných.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Maminky slavných (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Maminky slavných bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Maminky slavných doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie