Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových

Kód: 2710298

Úplný název:

Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových (kol.):

Autor a popis:

Kol., Grada, 184 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
237 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Jediná a jedinečná kniha, která se věnuje případu Rosenbergových
V prvních letech studené války a v atmosféře zjitřené válkou v Koreji byli tito američtí komunisté odsouzeni k trestu smrti za špionáž ve prospěch Sovětského svazu.
Kniha se věnuje znovuotevření známého případu, který řeší zbývající záhady a otázky ohledně manželů Julia e Ethel Rosenbergových.
Autoři knihy Manželé, kteří ukradli atomovou bombu Walter a Miriam Schneirovi byli v roce 1965 jedni z prvních, kteří otevřeli kontroverzní případ Julia a Ethel Rosenbergových, popravených v roce 1953 za špionáž a předání klíčových informací o výrobě atomové bomby Sovětskému svazu.
Třicet let poté se Schneirovi znovu ponořili do případu a po otevření sovětských archivů se střípky začaly skládat znovu – a jinak. Za více než deset let svého bádání se autoři setkali s bývalými zpravodajskými úředníky v Moskvě a Praze a prostudovali detaily zaznamenané v tisících vládních dokumentů.
Kdo tedy vynesl tajemství atomové bomby Sovětskému svazu?
Jakou roli v celém případu hráli Julius a Ethel Rosenbergovi?
Byli to opravdu manželé, kteří ukradli atomovou bombu?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Manželé, kteří ukradli atomovou bombu - Pravda o případu Julia a Ethel Rosenbergových