Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU

Kód: 2541614

Úplný název:

Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU (Čermák Petr):

Autor a popis:

Čermák Petr, Imagination of people, 207 stran, jazyk - CZ, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
35 Kč (49 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU.
Kdo by řekl, že dříve malý "Baníček" JANKUL nebo také JANEK a později ITAL či JIŽAN a dnes JANKU, jak opěvují jeho střelu levou nohou italské noviny, je nejúspěšnější m českým fotbalistou současnosti.
Marek zvítězil s AC Milán v minulém roce v Lize mistrů, Superpoháru a stal se mistrem světa v klubech. "Hraje v základu AC Milán a je oporou české reprezentace," říká v knize mezi jinými Jozef Chovanec, prezident Sparty. "A opravdu nevím, co je pro fotbalistu víc! Vždyť AC je dnes slavnější než sám Real Madrid." Právě u Chovance jako trenéra Čechů vyšla v roce 2000 jeho hvězda se lvíčkem na prsou a nepřestala zářit ani pro trenéra Brücknera a české fanoušky. Marek Jankulovski je s Tomášem Rosickým a Petrem Čechem jasným lídrem našeho týmu pro EURO 2008. Šéf Baníku a bývalý kanonýr Verner Lička přidává: "Marek? Dnes možná nejlepší levý obránce světa. Má famózní techniku, úžasnou rychlost s míčem, a smrtonosnou i skvěle centrující levačku." Téměř nikdo neví, že právě Lička z Marka útočníka a záložníka udělal obránce.
Autor se ptá, proč se obyčejný chlapec z Ostravy, talent, jakých jsou u nás v žákovských a dorosteneckých výběrech desítky, stal světově uznávaným plejerem.
Může za to makedonská krev jeho otce Panda, dříve fotbalisty brněnské Zbrojovky? Sám jeho dramatický život by vydal na román - a jak ho ve fotbale podporovala maminka Ludmila? Poznáme v ní opravdu výjimečnou ženu. Jaký je jeho vztah s bráškou Draganem, který hrál v Baníku po boku Tomáše Řepky! Jak se Marek dostal do Neapole - málokdo ví, že ho prodal Alois Hadamczik, dnešní kouč českých hokejistů! A proč zazářil zrovna v Udinese Calcio? I tam, na italském severu, se také ocitneme, a přímo na zápase Udine-AC! A že ho vedle anglických gigantů chtěli také v Juventusu a Interu. On si ale vybral červenočerný dres AC Milán prezidenta Berlusconiho a v něm má jistotu až do roku 2011! Brání s italskou superstar a kapitánem Rossoneri Paolo Maldinim (1000 zápasů za AC!), Nestou, nahrává Pirlovi, Gattusovi, Seedorfovi a centruje na Inzaghiho, Ronalda a nejlepšího fotbalistu planety Kaká! Se všemi budete na tréninku v tréninkovém centru Milanello. Co jméno to hvězda s leskem diamantu, které pravidelně oslňují osmdesátitisícový svatostánek San Siro.
I tam s autorem zavítáme a uvidíme zákusilí Spettacolo Rossonero, divadla červenočerných, při zápase Champions League AC Milán-FC Arsenal.
A hned potom k Markovi domů za půvabnou manželkou Janou - vzal si ji ještě v Ostravě v devatenácti! Byla starší než on, udělal dobře? Jaká je? A Marek jako tatínek Karolínky a Kristýnky? Je možné, aby fotbalová superstar s příjmem hollywoodských hvězd zůstala skromným člověkem. I na tuto otázku dostanete odpověď. Autor nahlédl do velkého nitra uzavřené duše geniálního sportovce.
Co jsou popularita a sláva? Co si myslíte, že odpoví sám Marek?
"Pořádně nevím, bude to asi pěkné, ale volím svou cestu, výkon na hřišti. Je pro mě důležitější než zájem médií a čelní místo v anketách. Zájmu si vážím, ale vítězství je pro mě nejvíc."
I proto se Baníček Janek mohl stát velkým Rossonerim JANKU!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Marek Jankulovski - Jak se stal z Baníčka JANKA Rossoneri JANKU