Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl

Kód: 9060301

Úplný název:

Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl (Janovský František): Životopis duchovního obránce Stredoevropanu pred islamizací

Autor a popis:

Janovský František, Lhoťan Lukáš, 100 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
98 Kč (140 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Tato skromná práce o životě a díle Karla Domenica Cristoforiho zvaného Marek z Aviana byla napsána k příležitosti oslav výročí bitvy u Vídně. Autorem je katolický kněz František Janovský. Marek z Aviana, Evropan, křesťan, v katolické církvi blahoslavený mnich řádu kapucínů. S respektem označován za strážného ducha Rakouska. Marek díky své duchovní a morální autoritě dokázal přesvědčit Němce a Slovany, aby zapomněli na vzájemné rozpory a odlišnosti a sjednotili se proti tureckému obléhání Vídně roku 1683. Také se zasloužil o udržení morálky mnohdy početně slabších křesťanských armád v bitvách s osmanskou armádou u Budapešti (1684-86), u Neuhäuselu (1685), u Moháče (1687) a u Bělehradu (1688). Čeští kapucíni na svých webových stránkách kapucini.cz o Marku z Aviana píší, že „po porážce islámu bojoval za jednotu mezi národy Evropy a za křesťanskou identitu evropského kontinentu“. Vojtěch Merunka, předseda Slovanská unie z. s. řekl: Tento prostý mnich se tak stal symbolem jednoty Evropy a úsilí za její duchovní záchranu. Činy Marka z Aviana nám všem připomínají, že někdy nestačí pouze výzvy k odsouzení toho či onoho, modlitby, slovní diplomacie a pokojné občanské protesty, ale že někdy je třeba jednat a sáhnout ke zbraním. Tohle je třeba jasně říkat našim politikům, kteří rozhodují o našem osudu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Marek z Aviana patron a štít Evropy - Životopis duchovního obránce Středoevropanů před isl