Mayové - Poklady starobylých civilizací

Kód: 2421713

Úplný název:

Mayové - Poklady starobylých civilizací (Domenici Davide):

Autor a popis:

Domenici Davide, Universum, 208 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
559 Kč (699 Kč)
  / ks  
koupit
 

První svazek série Poklady starobylých civilizací je věnován Olmékům a Mayům, dvěma význačným mezoamerickým předkolumbovským kulturám, které se rozvinuly v oblasti tropického pralesa, v "zeleném srdci" jihovýchodu.
Řazení kapitol umožňuje čtenáři chronologicky sledovat vývoj civilizací na tomto území, počínaje olméckými sídlišti a jejich působivými monumentálními sochami. Následuje společenská a kulturní reorganizace, k níž došlo v důsledku pádu olméckého panství a pozoruhodný rozmach mayských městských států v klasické době. Právě z tohoto období pocházejí mnohé úchvatné památky ukryté v hloubi tropických lesů.
V další části jsou shrnuty nejnovější teorie ohledně tzv. zhroucení mayské společnosti, na něž navazuje rozbor kulturních změn, jež nastaly poté - od válečných výbojů státu Chichén Itzá po růst přístavů, které ovládaly obchodní trasy podél karibského pobřeží Yucatánu. Tato malá dynamická království se jako první setkala se španělskými vojenskými jednotkami, jejichž dobývání mayské říše zachycuje poslední část knihy.
Historický text zpestřují informace o umění, náboženství, míčových hrách, písmu či kalendáři. Publikace je svým stylem a zpracováním určena širokému okruhu čtenářů, olméckou a mayskou civilizaci představuje ve světle posledních výzkumů, objevů a interpretací a snaží se vyvracet pevně zakořeněné mylné představy, které dosud brání plnému pochopení bouřlivých kulturních a politických dějin těchto vzdálených zemí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mayové - Poklady starobylých civilizací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mayové - Poklady starobylých civilizací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mayové - Poklady starobylých civilizací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mayové - Poklady starobylých civilizací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mayové - Poklady starobylých civilizací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Mayové - Poklady starobylých civilizací