Média a trestní řízení

Kód: 8757650

Úplný název:

Média a trestní řízení (Herczeg Jiří):

Autor a popis:

Herczeg Jiří, Leges, 288 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
377 Kč (480 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha se zabývá kolizí mezi právem veřejnosti na informace o probíhajícím trestním řízení a právem obviněného na spravedlivý proces. Tato aktuální problematika je rozebrána z hlediska české právní úpravy (včetně tzv. náhubkového zákona) i některých zahraničních úprav (německé, rakouské, americké a britské), a zejména z pohledu české, evropské i zahraniční judikatury.

V informační společnosti 21. století se právo veřejnosti na informace o trestním řízení uskutečňuje převážně prostřednictvím sdělovacích prostředků. Každý, proti komu je vedeno trestní řízení, má právo na spravedlivý proces a na respektování presumpce neviny i svého soukromí. Záležitosti projednávané soudy mohou být samozřejmě veřejně diskutovány, ať již v odborných časopisech, sdělovacích prostředcích, či na veřejnosti jako takové. Soud veřejného mínění však nemůže nahrazovat ani ovlivňovat skutečný trestní soud.

Za jakých podmínek mají média přístup do soudní síně, jaké jsou hranice investigativní žurnalistiky ve vztahu k trestnímu řízení, a jak může masivní mediální kampaň ovlivnit spravedlnost řízení proti obviněnému, který je mediálně odsouzen dříve, než ve věci vůbec začalo soudní jednání? To jsou jen některé otázky, které autor nastoluje a na něž se snaží hledat odpovědi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Média a trestní řízení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Média a trestní řízení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Média a trestní řízení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Média a trestní řízení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Média a trestní řízení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Média a trestní řízení