Mediální tvorba v kontextu vzdělávání

Kód: 8747428

Úplný název:

Mediální tvorba v kontextu vzdělávání (Keilhauer Jan):

Autor a popis:

Keilhauer Jan, Barrister & Principal, 116 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
43 Kč (59 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Mediální tvorba v kontextu vzdělávání je pro české prostředí významně upravený překlad německé publikace, která představuje použití metody mediální tvorby zaměřené na téma v prostředí školy a vzdělávání. Vedle teoretického zasazení do (v Česku mladého) oboru mediální pedagogiky je v publikaci především ukázána praktická možnost použití tvorby médií a jejich reflexe v procesu vzdělávání, a to exemplárně na zkušenosti z německo-českého projektu realizovaného na čtyřech středních školách, na nichž studující filmově zpracovávali sociálně a eticky závažné téma z oblasti lidské genetiky. I přes příklady z jednoho konkrétního projektu autoři dbali na to, aby myšlenky, návody a rady byly použitelné co nejvšeobecněji.

V publikaci představovaná metoda nabízí nástroj pro realizaci mediální výchovy a výrazně podporuje rozvoj mediální gramotnosti, a to jak její produktivní, tak také kriticko-reflexivní složky. Svým silným zaměřením na určité téma přináší nejen inovativní a efektivní vzdělávací proces, ale zásadně rozvíjí diskursivní, společensko-kritické a společensko-participativní kompetence jak studujících, tak i pedagogů.

Autorský kolektiv je složen z mediálních pedagogů a pedagožek z Univerzity v Lipsku a české partnerské Asociace pro mediální pedagogiku, o. s., kteří mají bohaté jak teoretické a výzkumné, tak především praktické zkušenosti z realizace mediálních projektů v rámci výchovy a vzdělávání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mediální tvorba v kontextu vzdělávání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mediální tvorba v kontextu vzdělávání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mediální tvorba v kontextu vzdělávání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mediální tvorba v kontextu vzdělávání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mediální tvorba v kontextu vzdělávání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Mediální tvorba v kontextu vzdělávání