Mengele - Anděl smrti

Kód: 8702176

Úplný název:

Mengele - Anděl smrti (Posner Gerald L., Ware John):

Autor a popis:

Posner Gerald L., Ware John, XYZ, 449 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
279 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
 

Toto je celoživotní příběh Dr. Josefa Mengeleho, neblaze proslulého „Anděla smrti“. Mengele, který byl odpovědný za smrt a zmrzačení tisíců vězňů v Osvětimi, zmizel po druhé světové válce do Jižní Ameriky, kde zůstal na svobodě více než tři desítky let. Jak unikl před Spojenci? A jak se vyhýbal svým pronásledovatelům? Posner a Ware, kteří získali exkluzivní a neomezený přístup k dokumentům a deníkům rodiny Mengeleových, prošli více než 5000 stran Mengeleho písemností, aby sestavili tento mimořádný záznam o jeho životě - od jeho dětství v Německu, přes hrůzy Osvětimi, až k rokům exilu. Mezi jejich nejvýznačnější odhalení patří:

• Definitivní důkaz, že Mengelemu pomáhala rozsáhlá síť osob, které mu poskytovaly pasy, úkryt a peníze a sváděly z jeho stopy pronásledovatele.

• Bezprecedentní náhledy do Mengeleho mysli a charakteru.

• Důkaz, že Mengele byl zajat a dva měsíce držen armádou USA pod vlastním jménem.

• Závažné svědectví, že Spolková republika Německo a Izrael mohly Mengeleho při dvou různých příležitostech dopadnout, ale neuspěly. V této mistrovské biografii byl nechvalně známý a unikající Mengele nakonec dopaden.

AUTOŘI: Gerald L. Posner, známý jako přední odborník na Josefa Mengeleho, je společníkem v newyorské advokátní firmě Posner a Ferrara. Problematiku Mengeleho studoval pět let, cestoval do Evropy a Jižní Ameriky a shromáždil více než 25 000 dokumentů. John Ware je televizní producent dokumentárního pořadu aktuálních informací Svět v akci, který vyrábí britská Granada Television. Jeho dokument „Hon na Dr. Mengeleho“ vysílala síť Independent Television a také pořad Šedesát minut v USA.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mengele - Anděl smrti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mengele - Anděl smrti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mengele - Anděl smrti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mengele - Anděl smrti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mengele - Anděl smrti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Mengele - Anděl smrti