Merian 34 - Bretaň - 3.vydání

Kód: 7236714

Úplný název:

Merian 34 - Bretaň - 3.vydání (Schröder Dirk):

Autor a popis:

Schröder Dirk, Vašut, 128 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Armorika - tak nazvali Keltové před dvěma a půl tisíci lety tuto přímořskou zemi, jež na mapě připomíná lva, pijícího z vod Atlantiku a koupajícího si svou hřívu v kanálu La Manche. Obvod „lví hlavy“ měří 1700 km - na této délce omývá moře pobřeží plné kontrastů: rozklané skalnaté zátoky se střídají s dlouhými, zlatými písečnými plážemi, duny tu a tam porostlé vyschlou travou ustupují růžově zbarvené žule.
Jen pár kilometrů od pláží se rozkládají poklidné vesničky s malými kostelíky a oplocenými farnostmi. V srdci Bretaně pak najdete na 4000 hradů, panských sídel a venkovských zámečků.
Z Argoatu - tak se v keltských časech nazývala „Země lesa“ - už dnes zůstalo jen několik málo míst, opředených pověstmi. Tam však i dnes přežívají legendy, jak se přesvědčíte třeba při procházce kouzelným lesem Brocéliande, kde kdysi prodlíval král Artuš a jeho družina a kde druidové prováděli své obětní obřady. Rovněž menhiry a dolmeny mají skrytou moc: přitiskne-li žena břicho k nakloněnému kameni, jistojistě otěhotní, spočítá-li kameny u dolmenu „Roche-aux-Fées“, odhalí svatební úmysly svého milého.
Bretonské národní hnutí, volající po nezávislosti Bretaně, nachází v současné době stále více přívrženců. Mnohý nacionalista dosud nepřekonal konec samostatné Bretaně r. 1532 a její připojení k francouzskému státu. Téměř půl milionu Bretonců hovoří svou vlastní řečí, zcela nepříbuznou s francouzštinou. Existují bretonské knihy, básně, v poslední době také mladá populární hudba. Rovněž při oslavách zůstávají Bretonci mezi sebou a drží pospolu. Směrovky, ukazující cestu k místu, kde se koná tradiční bretonský taneční večer „Fest-noz“, bývají prý umístěny tak rafinovaně, že je neobjeví žádný Francouz.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Merian 34 - Bretaň - 3.vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Merian 34 - Bretaň - 3.vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Merian 34 - Bretaň - 3.vydání (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Merian 34 - Bretaň - 3.vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Merian 34 - Bretaň - 3.vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Evropa

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Evropa / Merian 34 - Bretaň - 3.vydání