Merian 55 - Salcburk a Salcbursko

Kód: 7236963

Úplný název:

Merian 55 - Salcburk a Salcbursko (Seitz Wolfgang):

Autor a popis:

Seitz Wolfgang, Vašut, 128 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Pryč jsou ty časy, kdo na dovolenou do Salzburska přijížděli pouze penzisté, i když ti sem pochopitelně stále rádi jezdí. Mezitím však tento kraj objevily i mladší generace. A s nimi přišly módní sporty jako horská kola, paragliding, létání na kluzácích, rafting a snowbording. Rakouská spolková země Salzbursko je podobná špičatému trojúhelníku; na severu hraničí s Horními Rakousy, na východě se Štýrskem, na jihu s Korutany, východními a jižními Tyroly a na západě s Bavorskem. Nejlákavější přírodní krásy představují průzračná horská jezera, divoké řeky a rozeklaná pohoří. Z hospodářského hlediska byla po dlouhá léta hlavním zdrojem příjmů sůl. Po staletí se v solných dolech regionu Hallein těžilo „bílé zlato“, a to až do roku 1989, kdy byly doly uzavřeny kvůli nízké ziskovosti. O způsobu těžby se dnešní zájemci mohou poučit v „ukázkovém“ dole Hallein: důlní vláček zaveze návštěvníky do hlubin hory až k podzemnímu solnému jezírku.
Po druhé světové válce byly v Salzbursku vybudovány lanovky a vleky, hotely, penziony a soukromé zimní byty. Přicházelo stále více turistů. Dnes se turistické kanceláře mohou chlubit návštěvností 20 milionů lidí ročně.
Salzburg je ovšem také kulturním lákadlem. Vrchol představují Salzburské slavnosti, Velikonoční slavnosti, Mozartovy týdny a avantgardní Jazzový festival. Do staroslavného města stále přicházejí malíři, spisovatelé, skladatelé a prominenti. Žil zde spisovatel Carl Zuckmayer, letní dovolenou zde trávili např. Curd Jürgens nebo Herbert von Karajan, bývalý spolkový kancléř Helmut Kohl každoročně věrně navštěvoval Mondsee. Nejslavnějším „prominentem“ Salzburgu však navždy zůstane Wolfgang Amadeus Mozart, který se zde roku 1756 narodil. Jeho rodný dům v Getreidegasse a „originální salzburské Mozartovy koule“ nevynechá snad žádný návštěvník.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Merian 55 - Salcburk a Salcbursko do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Merian 55 - Salcburk a Salcbursko.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Merian 55 - Salcburk a Salcbursko (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Merian 55 - Salcburk a Salcbursko bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Merian 55 - Salcburk a Salcbursko doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Evropa

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Evropa / Merian 55 - Salcburk a Salcbursko