Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století

Kód: 7294376

Úplný název:

Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století (White Hayden):

Autor a popis:

White Hayden, HOST, 608 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Metahistorie vyšla poprvé roku 1973. Hlavní myšlenka Whiteovy analýzy historiků a filozofů dějin spočívá v tom, že historické dílo nikdy není objektivním zachycením toho, „co se skutečně stalo“. Historická fakta totiž historik uchopuje pomocí básnických, rétorických a narativních postupů, které v sobě implicitně nesou jistou obecnou představu o zákonitostech historie, o možnostech vysvětlení historických fakt, stejně jako o možnostech proměny společnosti (tedy ideologii). Právě za to, že analyzuje historická díla prostředky vyhrazenými doposud převážně dílům fikčním (v tom se nechává inspirovat třeba Giambattistou Vicem), sklízel White vždy ostrou kritiku. Podle kritiků totiž ignoruje rozdílný ontologický status fikčního a historiografického diskursu. Navzdory této kritice zůstává Metahistorie zřejmě nejvlivnějším dílem v oblasti metodologie historiografie, přinejmenším v druhé polovině dvacátého století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Metahistorie - Historická imaginace v Evropě devatenáctého století