Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu

Kód: 7007268

Úplný název:

Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu (kol.):

Autor a popis:

Kol., Filosofia, 301 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
186 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie anglických, slovenských a českých příspěvků věnovaná stému výročí narození Kurta Gödela (28.4.1906) se zabývá tematicky rozlehlým prostorem úvah a inspirací, které jsou přímo či nepřímo motivovány Gödelovými objevy a důkazy. Otázkám formalizace je věnována pozornost především v rozborech důsledků nemožnosti realizace Hilbertova formalistického programu matematiky. Fyzikální inspirace se věnují Gödelovu speciálnímu řešení Einsteinových rovnic obecné teorie relativity, v kterém rozeznal možnou existenci časových smyček a formuloval tak odvážnou hypotézu cestování v čase. Předznamenal tím současné intenzivní výzkumy na poli teoretické fyziky, které se snaží odhalit fundamentální strukturu prostoročasu na samých jeho hranicích. Neméně významným okruhem problémů jsou také otázky vztahu mysli a stroje, a analýza způsobů, jakým mysl postupuje, když se snaží řešit problémy v rámci tradice analytického myšlení. Rozmanité aspekty Gödelových důkazů na poli matematiky, fyziky, filosofie a kognitivních věd, se tedy oprávněně stávají centrem úvah a pokusů o domyšlení jejich důsledků a filosofických konsekvencí, přestože samy o sobě jsou především částmi exaktní matematiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Meze formalizace, analytičnosti a prostoročasu