Mezinárodní daňové vztahy

Kód: 7357677

Úplný název:

Mezinárodní daňové vztahy (Skalická Hana):

Autor a popis:

Skalická Hana, Wolters Kluwer, 188 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
211 Kč (245 Kč)
  / ks  
koupit
 

Obsah této knihy byl sestaven na základě dotazů široké veřejnosti. Vzhledem k šíři témat byla kniha nazvána Mezinárodní daňové vztahy a dalo by se říci, že se týká rozmanitých situací, s nimiž se podnikatelé setkávají při své každodenní činnosti, kde se vyskytuje jakýkoli zahraniční prvek. Pokud by se kniha věnovala striktně problematice mezinárodního zdanění ve významu, který je tomuto pojmu odbornou veřejností přiřazován, neobsahovala by např. kapitoly zahraniční služební cesta nebo kursové rozdíly. Ale právě tyto dotazy veřejnosti dělají z knihy co do obsahu ojedinělou publikaci na českém trhu, neboť pokrývá nejen klasické otázky mezinárodního zdanění ohledně rezidentství, stálé provozovny, srážkové daně či zajištění daně.

Kniha rovněž obsahuje kapitolu o právních předpokladech podnikání zahraničních osob v České republice a zahrnuje tedy i otázky z práva obchodního a živnostenského. Dále se kniha zabývá i otázkami práva pracovního, a to zejména v kapitole zahraniční služební cesta, dále řeší otázky účetní, a to zejména v kapitole kursové rozdíly, a v neposlední řadě se zabývá zdaněním fyzických osob pracujících v zahraničí, a to jak českých občanů pracujících v zahraničí, tak cizinců pracujících v České republice.
2. aktualizované vydání kromě nových dotazů veřejnosti obsahuje i dvě zcela nové kapitoly: Daň z přidané hodnoty a Správa daní a poplatků.
Součástí knihy je i krátký znalostní test na prověření znalostí nabytých při čtení knihy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mezinárodní daňové vztahy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mezinárodní daňové vztahy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mezinárodní daňové vztahy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mezinárodní daňové vztahy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mezinárodní daňové vztahy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Účetnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Účetnictví / Mezinárodní daňové vztahy