Migréna

Kód: 7438051

Úplný název:

Migréna (Sacks Oliver):

Autor a popis:

Sacks Oliver, Dybbuk, 440 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
328 Kč (443 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Ve své knize světoznámý neurolog Oliver Sacks netradičně pojednává o migréně, onemocnění, jež postihuje až pětinu žen a šest procent mužů. Detailním přiblížením této nemoci všem lidem s „bolestmi hlavy“ ukazuje, že trpí nejspíše neurologickým, po všech stránkách složitým onemocněním, které v jejich životě sehrává jedinečnou roli a je jakýmsi jejich určitým a osobitým „výrazem“.

Migréna tak z tohoto pohledu není nepřítel, jehož je třeba se co nejrychleji zbavit. Je to naopak životně důležité sdělení organismu, kterému je nutno naslouchat, porozumět mu a adekvátně na ně reagovat. Jelikož migréna se vyznačuje mnoha odlišnými projevy, které se mohou výrazně lišit od pacienta k pacientovi, je třeba vždy zvolit individuální přístup beroucí ohled na pacientovu anamnézu, rodinnou historii, biologické a psychologické pozadí. Autor během svého života léčil více než tisíc migreniků a nastudoval historické prameny vztahující se k bolestem hlavy.
V knize se čtenář dozví podrobnosti jednotlivých případů i okolnosti, které je třeba brát v úvahu při léčbě tohoto náročně léčitelného onemocnění. Dočteme se mimo jiné i o častých matoucích příznacích, které migrenici zakoušejí, například o zvláštních zrakových halucinacích a pokřiveném vnímání prostoru, času a tělesného obrazu, zvláštních stavech, které našly své vyjádření v mnoha uměleckých dílech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Migréna do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Migréna.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Migréna (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Migréna bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Migréna doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura