Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna

Kód: 2491739

Úplný název:

Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna (Přibský Vladimír):

Autor a popis:

Přibský Vladimír, Ikar, 192 stran, jazyk - CZ, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
175 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Vzestup a pád zemského správce Záviše z Falkenštejna z pohledu jeho současníka, rytíře Zdislava z Lemberka, nejvyššího purkrabího Pražského hradu. Záviše z Falkenštejna poznáváme nejen jako významnou osobnost českých dějin 13. století, ale i jako člověka z masa a kostí, který měl své přednosti i slabiny a jenž se vedle státnických rozhodnutí dopouštěl i omylů, z nichž ten poslední se mu stal osudným.
Z učebnice dějepisu víme, jak to se Závišem z Falkenštejna dopadlo. Habsburské intriky proti němu vyvrcholily tím, že mladý český král Václav II. nechal svého poručníka Záviše dne 24. srpna 1290 popravit pod vítkovským hradem Hluboká jako zrádce.

Nahlédnout do Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna Nahlédnout do Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Historické romány / Milenec královny vdovy - Vzestup a pád Záviše z Falkenštejna