Miloš Havel

Kód: 8749018

Úplný název:

Miloš Havel (Wanatowiczová Krystyna): Ceský filmový magnát

Autor a popis:

Wanatowiczová Krystyna, Knihovna Václava Havla, o.p.s., 552 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
406 Kč (549 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Pozoruhodný život nejvýznamnějšího filmového producenta období první republiky a protektorátu.
Vybudoval barrandovské ateliéry a v jeho společnosti Lucernafilm vznikly filmy jako Kristian, Noční motýl nebo Babička. Slavný strýc exprezidenta Havla byl po válce zatracen, podobně jako jeho nejlepší přítelkyně Lída Baarová a Adina Mandlová. Kniha vychází z dosud nepublikovaných informací z rodinného archivu Havlových, německého Bundesarchivu, dokumentů StB a vzpomínek pamětníků. Obsahuje též unikátní fotografie a úryvky z návštěvních knih producentovy barrandovské vily a sídla Havlov.

Ivan Havel v předmluvě knihu charakterizoval těmito slovy: "Vznikla kniha, která je současně dokumentem, historickou monografí a strhujícím životopisným románem. Říkám-li román, nemíním tím fkce: z toho mála, u čeho byl, mohu potvrdit věcnou pravdivost výkladu a nemám problém tuto jistotu rozšířit na vše ostatní.

Dokumentární spolehlivost je ohromná věc, ale to, co na nás z knihy dýchne je věc závažnější. Dozvídáme se něco o kvalitách i záludnostech české a možná obecně lidské povahy, a to v dobách dobrých i zlých. Dozvídáme se o umění podnikatelském, které si dnes často pleteme s šikovností šejdířů. Dozvídáme se o rozdílu mezi pravou důvěrou a ošidnou důvěřivostí. Dozvídáme se o iluzích nadšenců a kličkách prospěchářů…"
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Miloš Havel do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Miloš Havel.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Miloš Havel (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Miloš Havel bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 2).
 
 
 

S Miloš Havel doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé