Mladí romantici

Kód: 7359318

Úplný název:

Mladí romantici (Hayová Daisy): Byron, Shelley, Keats…

Autor a popis:

Hayová Daisy, Metafora, 336 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
104 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Byron, Shelley, Keats… jejich jména dobře známe, víme ale také, jak žili? Pohled do osudů i duší slavných anglických básníků 19. století.
O slavných básnících jsme se všichni jistě učili ve škole. Dozvěděli jsme se, kde se narodili, kde žili a co napsali lord Byron, Percy Bysshe Shelley, John Keats a další poetové 19. století, kteří vstoupili do čítanek. Víme tedy, co tvořili - víme ale také, jak žili? Pojďme tedy společně pootevřít dveře a nahlédnout do jejich svérázných osudů.
Přesvědčíme se, že noviny lze psát a vydávat i ve vězeňské cele, přeměněné v květinové zátiší, do níž se novinář jako Leigh Hunt může dostat za to, co do těch novin psal… Lord Byron nás vezme na útěk se svou mladičkou milenkou Mary, na útěk plný romantické lásky, která se během let změnila v tragédii… Shelley se projeví jako problémový partner a ještě zvláštnější otec, aby se svou smrtí stal mystickým hrdinou…
A právě jako v dílech oněch velikých básníků i v jejich vlastních životech se prolíná neštěstí, smrt, mnohdy i vlastní rukou, s velkolepými ideály, krásou přátelství a lásky. Ženy, milované, nenáviděné či jenom trpěné; děti, chtěné i nechtěné, živé i umírající, manželské i nemanželské; přátelé, nepřátelé a zrádci, politika, hádky, nevěry, pomluvy, incest, souboje… osudy žité až na samou dřeň a vydávající své hořkosladké plody.
Angličtí romantici. Jejich slova čteme dodnes. Pojďme si něco přečíst i o nich.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mladí romantici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mladí romantici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mladí romantici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mladí romantici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mladí romantici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé