Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě

Kód: 7325403

Úplný název:

Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě (Bauerová Kateřina, Noble Ivana, Noble Tim, Parushev Parush):

Autor a popis:

Bauerová Kateřina, Noble Ivana, Noble Tim, Parushev Parush, Centrum pro studium demokracie, 295 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Tato kniha navazuje na první monografii stejného autorského týmu nazvanou Cesty pravoslavné teologie na Západ ve 20. století (CDK, 2012). Nevypráví tedy znovu celý příběh, jak se po pádu Osmanské říše a pak zejména po bolševické revoluci v Rusku pravoslaví na Západ dostávalo, jaké teologické instituce tam vznikaly, s jakými problémy se pravoslavní teologové a teoložky v západní Evropě a ve Spojených státech museli potýkat. Vstupuje do tohoto příběhu a v jeho rámci zkoumá, co si ze svých domovských zemí přinesli a jak dále toto dědictví rozvinuli představitelé jednotlivých teologických proudů, kteří na Západě našli svůj domov, i to, co do pravoslavné teologie přinesli ti, kdo k pravoslaví na Západě konvertovali. Debata je doplněna o hlasy významných teologů z komunistických zemí a z Řecka, které vývoj pravoslavné teologie ve 20. století na Západě spoluovlivňovaly. Mnohohlas pravoslavné teologie na Západě vedle sebe nechává zaznít tvořivý návrat k církevním otcům, obnovu hesychastické spirituality uvnitř i vně mnišského života, slavjanofilskou snahu najít svébytně pravoslavný celistvý způsob poznávání skutečnosti, církevního života a angažovanosti ve světě, i sofiologickou snahu zachytit a vyjádřit mysticky nahlédnutý, Boží moudrostí daný vnitřní řád této celistvosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Mnohohlas pravoslavné teologie ve 20. století na Západě