Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté

Kód: 8727417

Úplný název:

Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté (Šubrtová Veronika):

Autor a popis:

Šubrtová Veronika, Burian a Tichák, 88 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
89 Kč (120 Kč)
  / ks  
koupit
 

Historička umění V. Šubrtová představuje olomoucká krejčovství od konce první světové války po přelom 40. a 50. let. V oboru podnikaly velké firmy – nejlepším příkladem je síť obchodních domů ASO (Ander a syn Olomouc), úspěšná v ČSR i v zahraničí ve stylu, jenž bychom mohli označit za americký. Působily zde však i živnosti, které se věnovaly výhradně zakázkovému šití a dosahovaly vynikajících výsledků (Bratři Středové aj.). Zvláštní pozornost je věnována salonu Marie Zolotarevové-Koukalové (1903–1972), jejíž šaty zastupovaly Olomouc i na výstavě české módy 1918–1939 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. – Do knihy přispěli další odborníci (Eva Uchalová, Milan Tichák) i pamětníci. Mnoho dobových fotografií, barevných reprodukcí a dokumentů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté