Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty

Kód: 7404096

Úplný název:

Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty (Bočan Hynek, Wehrenberg Jakub):

Autor a popis:

Hynek Bočan, Jakub Wehrenberg, EDICE ČT, 168 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
243 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Velký knižní rozhovor o práci a životě filmového a v posledních dvaceti letech především režiséra velkých televizních seriálů Hynka Bočana. Nejmladšího představitele slavné nové české vlny nezpovídá novinář, ale herec Jakub Wehrenberg, který se s Bočanem poprvé setkal v roce 1997 při natáčení první řady úspěšného seriálu Zdivočelá země, seriálu, který po 14 letech a 32 dílech pokračuje, respektive konci dalšími 13 díly, tentokrát už čtvrté řady. Kniha pochopitelně není jen o Zdivočelé zemi, přestože ji autoři věnují velkou pozornost. Samozřejmě se dozvíme zajímavosti ze zákulisí natáčení i jiných úspěšných seriálů České televize, jako jsou Přítelkyně z domu smutku, Nemocnice na kraji města po 20 letech nebo O zvířatech a lidech, ale řeč bude i o velmi zajímavé a spletité filmové kariéře Hynka Bočana, který se po téměř raketovém začátku v letech šedesátých ocitl po srpnu 1968 na černé listině a po letech zákazu, kdy se živil spolu se svou ženou vyráběním textilních panenek, se pomalu vracel k filmové režii tématy, které normalizačním dramaturgům na Barrandove nevadily. Dozvíme se, jaké to je natočit Soukromou vichřici nebo historické drama Čest a sláva, oceněné na MFF v Benátkách a na druhé straně hornickou komedii o pití mléka Parta Hic, o tvůrčích pochybnostech a věčných bojích nejen se sebou, ale i s okolím, ať už v době minulé nebo i nedávné. Rozhovor vede s režisérem Bočanem člověk, který se filmu i televizi věnuje dlouhou dobu, ale je o 35 let mladší. Proto se se zájmem ptá nejen na tvůrčí svobodu v letech šedesátých, ale i na všechno ohledně let normalizačních, co už dnes připadá mladší generaci jako absurdní, a zároveň se snaží o srovnání práce režiséra tehdy a nyní. Knižní rozhovor dává důraz na přiblížení práce režiséra s ohledem na vztahy mezi spolupracovníky nebo slavnými herci, se kterými Hynek Bočan pracoval. A Jakub Wehrenberg nebude jediným, kdo se bude snažit nahlédnout do Bočanovy režisérské kuchyně. O čest mít možnost se zeptat Hynka Bočana se podělí i s ostatními kolegy herci a spolutvůrci. Součástí knihy je cca 60 fotografií, filmografie, ale i autentické ukázky z dochovaných deníků a korespondence Hynka Bočana.

Nahlédnout do Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty Nahlédnout do Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dobrodružství

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Dobrodružství / Moje cesta Zdivočelou zemí aneb S čerty nebyly žerty