Mozek a důvěra

Kód: 7438115

Úplný název:

Mozek a důvěra (Churchlandová Patricia): aneb Co neuroveda ríká o morálce

Autor a popis:

Churchlandová Patricia, Dybbuk, 264 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
266 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot. Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. V evoluci vyvinutá struktura, procesy a chemie mozku motivují člověka k tomu, aby dbal nejen o svůj život a potřeby, ale také o blahobyt svých blízkých - nejprve potomků, následně svých partnerů, příbuzných a teprve pak dalších lidí. Odloučení a vyloučení ze skupiny způsobují jedincům bolest, společnost druhých naopak přináší potěšení.
Výsledky vědeckého bádání nám nyní ukazují, že bude nutné přehodnotit priority, které při vysvětlování původu morálky dáváme náboženství, absolutním pravidlům a čistému rozumu.

Odkud se tedy berou lidské hodnoty? Jak se přihodilo, že našemu mozku začalo záležet na ostatních? Jestliže mi geny nastaví mozek tak, aby zajišťoval, že zůstanu naživu, zplodím potomstvo, a předám tak tytéž geny dál, jak jej mohou zároveň nastavit tak, aby mu záleželo i na ostatních? Jsou morální hodnoty ryze lidským specifikem, nebo je možné tvrdit, že morálku mají i zvířata? Na tyto a mnohé další otázky se Churchlandová snaží odpovědět.

Krátce po svém vydání kniha získala nejvyšší ocenění v oboru biologických věd, biomedicíny a neurovědy udělované Asociací amerických nakladatelů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mozek a důvěra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mozek a důvěra.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mozek a důvěra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mozek a důvěra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mozek a důvěra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura