Mozek a jeho tajemství

Kód: 7438080

Úplný název:

Mozek a jeho tajemství (Ramachandran V.S.): aneb Pátrání neurologu po tom, co nás ciní lidmi

Autor a popis:

Ramachandran V.S., Dybbuk, 416 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
360 Kč (487 Kč)
  / ks  
koupit
 

V této své zásadní knize neurovědec V. S. Ramachandran bere čtenáře na prohlídku různých aspektů lidského vnímání. Přibližuje nejvzrušivější a nejkontroverznější témata v současné neurovědě a ukazuje zvláštní spojení mezi neurologií a lidským chováním.

Autor, nazývaný též Galileem neurovědy či novodobým Markem Polem, cestujícím k exotickým a neobvyklým místům mysli, odhaluje různorodá tajemství a schopnosti mozku. Prozkoumává a vysvětluje bizarní chování i neurální mechanismy, které jsou základem duševních poruch, jako je porucha tělesné identity či Capgrasův syndrom. Svá zjištění a porozumění mozkovým záhadám ilustruje případovými studiemi pacientů a ukazuje nám, jak nečekaně spolu tyto fascinující případy souvisejí. Jeho objevy nám poskytují nová vodítka k pochopení toho, jak se náš mozek začal neurologicky odlišovat od zvířecího a začal být fundamentálně lidský.
Kniha se snaží nalézt odpovědi na otázky jako například: Jak se vyvinul jazyk? Proč shledáváme určité věci krásnými? Proč jsou někteří z nás tvořivější než jiní? Jak mozek vytváří pocit vlastního já? Proč někdy člověk na bolest reaguje smíchem? Co je příčinou autismu a jak je možné jej rozpoznat a léčit? Proč lidé se záchvatovitými onemocněními spánkových laloků věří, že prožívají bezprostřední setkání s Bohem, a objevuje se u nich hypergrafie, nekontrolovatelná potřeba psát? Proč se pacienti s poškozeným pravým temenním lalokem, jinak inteligentní a zcela při smyslech, odmítají hlásit ke své levé paži? Proč se na kost vyhublá anorektička s naprosto zdravým zrakem při pohledu do zrcadla prohlásí za obézní?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mozek a jeho tajemství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mozek a jeho tajemství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mozek a jeho tajemství (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mozek a jeho tajemství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Mozek a jeho tajemství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Mozek a jeho tajemství