Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v

Kód: 8618251

Úplný název:

Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v (Motl Stanislav): Sláva i zatracení ceských filmových hvezd v dobe protektorátu a v casech poválecných ortelu

Autor a popis:

Motl Stanislav, RYBKA PUBLISHERS, 310 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v časech poválečných ortelů
Poznali, jak chutná sláva. Byli obdivovaní a hýčkaní. Mohli mít skoro vše, co si přáli. Peníze, popularitu. A pak přišel pád. A zatracení. Davy, které je předtím vynášely téměř až do nebes, byly najednou plné nenávisti.
Autentické vzpomínky a otevřená, většinou dosud nepublikovaná svědectví o známých i méně známých aktérech slavné éry Barrandova - Lídy Baarové, Adiny Mandlové, Svatopluka Beneše, Raoula Schránila, Nataši Gollové, Zdeny Sulanové a dalších herců, režiséři, spisovatelů, novinářů.
Napadlo by někdy zřejmě vůbec nejkrásnější českou herečku Lídu Baarovou, že jednou skončí v ústavu pro choromyslné a potom ve vězení, nejprve v poválečném Německu, kde jí bachaři, pro své vlastní rozptýlení, budou po několik dnů za sebou vesele oznamovat termín její údajné popravy…? Tušila někdy Adina Mandlová, že výjimečné a nákladné róby, které uměla nosit s graciézností manekýny, vymění jednou za hrubý vězeňský oděv…? A co by asi řekl král komiků Vlasta Burian, kdyby mu někdo v dobách jeho největší popularity řekl, že i on skončí v kriminále a přijde o celý majetek…? A co taková Nataša Gollová, herečka s nebývale intelektuálním zázemím, která osamělá skončí v domově důchodců a do svých posledních dnů nebude moci pochopit, co se to tenkrát vlastně stalo, že se v tak hodných českých lidech najednou objevilo tolik zášti?
Ale byli i další… Filmoví a divadelní herci, režiséři, operní pěvci, hudebníci - umělci, kteří se jednoho dne ocitli v situaci, kdy museli čekat, až nad nimi několik lidí, které často ani neznali, vynese verdikt… Budou ještě vůbec někdy moci hrát, zpívat a tvořit? Anebo budou potupně vyhnáni z jeviště, z filmových ateliérů? A co když ještě navíc budou předáni soudu? Někteří opravdu pochybili. Někteří i kolaborovali. Jenomže doba, jak už to tak bývá, semlela i hodně nevinných lidí…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Mraky nad Barrandovem - Sláva i zatracení českých filmových hvězd v době protektorátu a v