Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby

Kód: 8752533

Úplný název:

Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby (Rohling August):

Autor a popis:

Rohling August, Bodyart Press, 0 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
162 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
 

August Rohling (15. března 1839 Neuenkirchen - 23. ledna 1931 Salzburg) byl poslancem na říšské radě ve Vídni, katolickým teologem, vysokoškolským profesorem, jedním z předních antisemitů v habsburském Rakousku. K nejznámějším dílům Rohlinga patří „Talmudjude“ (Talmudský žid) vydal i práce „Katechismus 19. století pro židy a protestanty“, „Franz Delitsch a židovská otázka“, „Pět dopisů o talmudismu a židovském krevním rituálu“ apod. Vedle spisovatelské práce zasahoval do řady veřejně známých kauz, vedl spory se známými osobnostmi např. protestantským teologem Franzem Delitzschem, s rabínem a poslancem na říšské radě Josefem Samuelem Blochem, který jej usvědčoval z faktografických chyb, úmyslných i neúmyslných omylů apod. Byl jedním z těch, kteří nejvíce šířili mýtus o krevní pověře a rituálních vraždách apod. Velice často útočil proti vídeňským liberálním novinářům i protestantům, v části katolických a nacionálních kruhů byl velmi populární. Patřil k těm autorům a osobnostem, které ovlivnily mladého Hitlera při jeho vídeňském předválečném pobytu. Společně se Schönererem či Luegerem patřil k nejvýznačnějším veřejně známým antisemitům ve starém Rakousku. V éře nacistického Německa pak jeho argumenty využívaly nacistické noviny „Der Stürmer“ vedené Juliem Streicherem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Mravouka Talmudu čili záhubné působení židovstva za naší doby