Můj soused je čaroděj

Kód: 7217832

Úplný název:

Můj soused je čaroděj (Mildnerová Kateřina):

Autor a popis:

Mildnerová Kateřina, JOTA, 224 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
191 Kč (258 Kč)
  / ks  
koupit
 

Magické příběhy ze současné Zambie
Čarovná a fascinující vyprávění, hrající všemi barvami Afriky, rozeznívají tóny nočních serenád, dýchají opojnými vůněmi květů, bodají ostrými slunečními paprsky a chutnají po exotickém ovoci.
Chtěli byste vědět, odkud vane v Zambii zlý vítr? Afrikanistka Kateřina Mildnerová sepsala na základě svého intenzivního výzkumu na černém kontinentu pozoruhodné příběhy o místním lidovém fenoménu čarodějnictví a léčitelství, který pochází ještě z dávných předkoloniálních dob. Prostřednictvím knihy balancující na hranici cestopisu a beletrie se tak přenesete do všedního života Lusaky, hlavního města Zambie, jehož nedílnou součástí jsou hustě obydlené čtvrti compoundy, epidemie, zkorumpovanost, nadzaměstnanost, chudoba a AIDS stejně jako tradiční léčitelství a víra v zázračnou moc bylin, kouzel a magie.
Autorce se podařilo dostat do blízkosti ngangů-léčitelů, již se těší u místních obyvatel značnému respektu, a účastnit se tak obřadů rituálního čištění, zaříkávání, vymítání zla a oživování mrtvých. Na rozdíl od západní medicíny je tu nemoc, ale i nejrůznější problémy jako třeba neúroda či nepřízeň duchů, neúspěch manželství a smůla v podnikání vnímána v širším sociálním a duchovním kontextu, příčina je pak spojována buď s agresí určitého člověka - čaroděje, nebo rozhněvaného ducha či předka…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Můj soused je čaroděj do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Můj soused je čaroděj.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Můj soused je čaroděj (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Můj soused je čaroděj bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Můj soused je čaroděj doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Můj soused je čaroděj