Mystéria

Kód: 8737461

Úplný název:

Mystéria (Chaloupka Otakar): Príbehy za zrcadlem skutecnosti

Autor a popis:

Chaloupka Otakar, Plejáda publishing s.r.o., 216 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
23 Kč (29 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha zahrnuje tři tematicky související části, z nichž každá je uvedena věcným vstupem k problému, ve kterém je shrnuta podstata, historie a věrohodnost daného tzv. okultního jevu. V úvodu i v těchto vstupech jsou uvedeny kritické námitky a možná vysvětlení, celkové ladění komentářů si uchovává odbornou skepsi, jsou zde uvedeny možné pochybnosti, výhrady, zejména psychologické kritiky a námitky vědecké neověřitelnosti exaktním opakováním nebo jinými uznávanými metodami. Ale zaujmout vlastní stanovisko je ponecháno na čtenáři. Jde o seznámení s případy, které na sklonku 19. století a v prvních desetiletích 20. století vzbudily pozornost v USA i v Evropě a mohou být velmi výmluvné v dnes obnoveném zájmu o podobné jevy.
V každé části jsou vylíčeny čtyři zcela konkrétní epizody. První část se týká spiritismu a spiritistických seancí, druhá šamanismu a třetí tzv. domácích duchů a poltergeistů. Všechny jsou zpracovány podle dobových záznamů, zápisů a zpráv, a jsou voleny tak, aby vytvářely určitý celistvější pohled na možnosti výkladu, jež se tu v různých obměnách mohou objevovat.
Příběhy jsou podány formou reportáže, do níž vstupují výkladové prvky, s důrazem na reakce lidí v situacích vymykajících se běžné realitě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mystéria do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mystéria.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mystéria (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mystéria bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mystéria doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika