Na cestě po České republice

Kód: 7217634

Úplný název:

Na cestě po České republice (Cézar Jan):

Autor a popis:

Cézar Jan, Jota, 224 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
221 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pantle, baně, frgál, búda, fryška, gigula, dolírování, tepesování, cipískovství, húkalky, to všechno jsou známé termíny. Že je neznáte? To proto, že tam, kde jsou běžné, vy nejste zdejší. A každé to "zdejší" je kousek české a moravské země, který má kouzlo jedinečnosti.
Jen se podívat zblízka. Jen se vydat na cestu. Pojďte na ni s námi. Nejsme než poutníci, kteří se holedbají, že mají doširoka otevřené oči. Snad přespříliš domýšlivě si namlouvají, že mají dar se jimi dívat a vidět víc než ti, jež tu šli před nimi, a pro vás, čtenáře, kteří - až si tuhle skvělou knížku koupíte - kdesi ve svých domovech, zachumláni v teple svých peřin, ve vyležených ďůlcích gaučů nebo na lenošce s dýmkou a sklenkou vyslechnete příběhy "zdejších". Zdejších zvyků, písniček, knedlíků, fontán, slavných rodáků, pomníků i klepů, jezer a jejich utopenců, hradů a jejich dobyvatelů, zdejších krutých vánic i zdejších suchých veder, skal a lánů, povodní, krupobití, křížů a na nich přibitých Ježíšů, zvonic, kalichů i korbelů, hříšníků, čertů, orlojů, svatých, učenců i obecních bláznů, stavitelů, sochařů, malířů, příštipkářů, uzenářů, pivařů, vinařů, horňáků a dolňáků, volů Přemyslových i volů obecných, renesančních arkýřů a arkád, barokních vimperků, horských chalup, roubenek, špýcharů, větrných mlýnů, vodních hamrů, vodníků, nejhezčích holek ze vsi, bubáků a jiných strašidel, pohádek, pověstí a legend.
Krátce řečeno - zalistujte stránkami téhle knížky a ucítíte vůně, uslyšíte hlasy, spatříte všechno, co stojí za to vidět v naší krásné vlasti, kterou jsme Na cestě po České republice prošli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na cestě po České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na cestě po České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na cestě po České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na cestě po České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na cestě po České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Na cestě po České republice