Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá

Kód: 8719317

Úplný název:

Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá (Grygar Jiří): Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Pruvodce po hvezdárnách a planetáriích

Autor a popis:

Grygar Jiří, Cykloknihy s.r.o., 232 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Astrofyzika RNDr. Jiří Grygara, CSc. není třeba příliš představovat. Je známým popularizátorem přírodních věd a za svou profesní činnost získal již celou řadu ocenění. Je ale také aktivním sportovcem - především cyklo-turistou. Každoročně spoluorganizuje a vede ojedinělou akci, která má už téměř třicetiletou tradici. V knize se dozvíte, co její poněkud tajemný název Ebicykl vlastně znamená. Ve zkratce jde o světově ojedinělé propojení astronomie s cykloturistikou. V pelotonu se spolu scházejí vynikající vědci, univerzitní profesoři, ale i amatérští zájemci o astronomii a lidé nejrůznějších dalších zaměstnání, aby během týdenního letního putování po hvězdárnách a pamětihodnostech strávili báječný čas. Toto společenství si postupně vytváří svůj jedinečný folklór; většina účastníků si vysloužila nějakou doživotní funkci a jí odpovídající přezdívku a všichni se jak na Ebicyklu a přidružených akcích, tak i při jejich přípravě a následném hodnocení náramně baví. Zdaleka totiž nejde o nenáročné putování od hospody k hospodě nebo od cukrárny k cukrárně. Naopak, během týdne se ebicyklisté pořádně zapotí, protože na cestách doslova přes hory a doly urazí v sedle nezřídka za den i přes sto kilometrů „v dešti, větru aj i v parně“, jak se zpívá v hymně Ebicyklu.
Ebicyklisté projeli za uplynulá léta křížem krážem několikrát Čechy, Moravu, Slezsko i Slovensko a tyto trasy o souhrnné délce přes 17 tisíc kilometrů mohou být inspirativní pro podobná týdenní putování na kole. V knize najdete 28 mapek tras dosavadních ročníků s podrobnými itineráři.
Zatím se asi moc neví, že hvězdárny a planetária mohou být i výbornými výletními cíli nejen cykloturistů. Vyšlo již mnoho průvodců po hradech, zámcích, rozhlednách a jiných pamětihodnostech, ale nikoho ještě nenapadlo napsat průvodce po početných českých a slovenských hvězdárnách a planetáriích, což přináší až tato Ebikniha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Na kole ke hvězdám - Co to je Ebicykl + Tipy na týdenní cykloputování + Průvodce po hvězdá