Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli

Kód: 7485038

Úplný název:

Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli (Fiala Petr): Co nechceme slyšet o Evrope, národních zájmech a zahranicní politice

Autor a popis:

Fiala Petr, Barrister & Principal, 176 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Významný český politolog reaguje souborem originálních esejů na krizi Evropy a oslabení Západu a výzvy, před kterými stojí naše evropská společnost. Přehledně popisuje také problémy naší zahraniční politiky, které svými vnitřními spory a nekoncepčností způsobuje stávající vláda. Bohužel se tak děje v době, kdy je Evropa, a s ní i Česká republika, ohrožena novým nebezpečím radikálního islámu a vzhledem k ukrajinské krizi hovoří někteří diplomaté dokonce o malé studené válce.

Předseda Občanské demokratické strany a emeritní rektor Masarykovy univerzity nejen čtivě představuje kořeny a kontext našich problémů, ale předkládá i jasné argumenty, proč se česká politická reprezentace musí rychle začít chovat tak, aby Češi měli zahraniční politiku, jakou si zaslouží a potřebují.

---------
„Česká zahraniční politika se musí znovu stát společenským tématem. Doby bezstarostnosti, pokud jim někdo opravdu věřil, jsou pryč. Oslabený Západ a unavená Evropa čelí novým výzvám a ohrožením. Česká republika nemůže trpně čekat, jak se situace vyvine, měnit každého půl roku svoje zahraničněpolitické priority, nevědět, kde hledat záruky bezpečnosti, a dlouhodobě si hrát s důvěrou spojenců a s respektem soupeřů.“
prof. Petr Fiala, prosinec 2014
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Na konci beztarostnosti - Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční poli