Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě

Kód: 7376413

Úplný název:

Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě (Zikmund Zdeněk): Prezident na hrišti a na hrade

Autor a popis:

Zikmund Zdeněk, Olympia, 246 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Víte, kde začínal Edvard Beneš s fotbalem? Co ho na hřišti zdobilo, čím vynikal a co postrádal? Co ho spojovalo s koryfeji míče kopaného Janem Koškem, Jindřichem Baumrukem, Janem Starým-Jennym? Jakých mistrovství, soutěží a turnajů se zúčastnil? Jak vzpomínal na první robinzonádu v Čechách? Jak skončilo derby, v němž skóroval? Ve kterém utkání mu zlomili holeň, kdo frakturu způsobil? Proč řešili úraz až v Českém svazu footballovém? Proč s fotbalem skončil? Chcete znát, kam chodil na fotbal pří mírové konferenci ve Versailles? Jak fandil při utkáních Celticu Glasgow nebo Anglie? Co mu věnovali červenobílí k „abrahámovinám“ a co jim vzkázal při novoročním obědě? Jakou roli hrál fotbal v diplomacii? Jak poznamenal jeho vztahy s Milanem Hodžou či Jiřím Stříbrným? Čím pomohl prezident Pierru de Coubertinovi? Proč podporoval olympiádu v Berlíně? S kým se potkával na kurtech, se kterými daviscupovými reprezentanty trénoval? Jaká utkání navštívil při mistrovstvích světa v hokeji?
První sportovní biografie Edvarda Beneše představuje prezidenta jako hráče juniorky a celoživotního člena SK Slavia Praha, přibližuje jeho vztah k dalším sportovním odvětvím, zkoumá společenské souvislosti fotbalu, vnitřní politiku a diplomacii v kopačkách. Autor Zdeněk Zikmund (1964) vystudoval mezinárodní vztahy a žurnalistiku. Pracoval na ministerstvu zahraničí, řadu let se věnuje vztahům s veřejností. V nakladatelství Olympia vydal monografii „Fotbal ve stínu Duceho - Příběh Zlatých hochů“ (2004).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě