Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Kód: 8757691

Úplný název:

Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka (Vrcha Pavel):

Autor a popis:

Vrcha Pavel, Leges, 208 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku.

Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval – vyjma stanovených případů (např. vydržení) – nabytí nemovitosti od nevlastníka, přičemž prakticky po celou dobu jeho platnosti byla právní (soudní) prací respektována zásada, že na základě pouhé dobré víry v zápis v katastru nemovitostí nelze nabýt vlastnické právo k nemovitosti.

Autor v publikaci stručně popisuje vývoj judikatury v předmětné materii, která postupně na půdě Ústavního soudu vyústila v závěr připouštějící nabytí nemovitosti od nevlastníka tzv. dobrověrným nabyvatelem. Publikace zachycuje judikatorní tenzi mezi Ústavním soudem a Nejvyšším soudem a snaží se vyložit podstatné argumenty, které měly vliv na odlišnost této judikatury.Publikace se stane jistě cennou příručkou pro všechny, kteří se věnují právní úpravě nemovitostí a mají zájem o ucelenější vhled do předmětné problematiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka