Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě

Kód: 2394456

Úplný název:

Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě (kol.):

Autor a popis:

Kol., CES (Central European Seminar), 120 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
73 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha prezentuje poslední výzkumy o nacionalismu ve střední Evropě 20. století. Autoři příspěvků jsou jednak renomovaní historici, etnologové, sociologové i politologové, jednak mladí vědečtí pracovníci působící v současné době v předních vědeckých institucích po celé střední Evropě.
Celkem jedenáct studií z oblasti sociálních věd nám přibližuje otázky týkající se nacionalismu, národů a identit ve střední Evropě. Konkrétně se některé příspěvky zabývají totožnosti menšin, kritikou historiografie, ale také teoriemi nacionalismu a národní mobilizací v roce 1989. Články jsou psány v češtině, slovenštině a polštině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Nacionalismus v současných dějinách střední Evropy: od mobilizace k identitě