Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu

Kód: 7217727

Úplný název:

Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu (Birenbaumová Halina): Ocité svedectví holocaustu

Autor a popis:

Birenbaumová Halina, JOTA, 256 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
211 Kč (288 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha vypráví o osudu autorky, která měla v okamžiku propuknutí druhé světové války 10 let a byla žákyní jedné varšavské obecné školy.V září 1939 žila s rodiči a bratry v ul. Nowiniarské. Museli se přestěhovat do ghetta, kde žili až do vypuknutí povstání. Nějakou dobu se skrývala v bunkru na ul. Milé. V květnu 1943 byla převezena do koncentračního tábora Majdanek. Prošla také tábory Osvětim a Ravensbruck. Osvobození se dočkala v táboře Neustadt-Glewe. Většina jejích nejbližších se konce války nedočkala. Autorka píše o svých prožitcích ve vyhlazovacích táborech, popisuje také svůj boj o život ve varšavském ghettu. Její popis je natolik autentický, jako byste poslouchali vyprávění blízké osoby. Ukazuje život prostých lidí, pravou tvář války, zbavenou hrdinsko-vlastenecké masky, téměř s fotografickou přesností zobrazuje nacistické katy a jejich oběti. Na knihu navazuje krátký deník psaný v roce 1986, jenž popisuje dojmy z návštěvy míst, kde autorka strávila dětství a prožila nejhrůznější chvíle v době okupace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Naděje umírá poslední - Očité svědectví holocaustu