Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války

Kód: 8778833

Úplný název:

Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války (Johnson Tom A.):

Autor a popis:

Johnson Tom A., Omnibooks, 432 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

V době vietnamské války jsme neměli možnost získat objektivní informace o tomto konfliktu. Samozřejmě u nás nemohly vycházet ani knihy zachycující zážitky jejích účastníků. Po změně režimu v roce 1989 uplynulo od skončení této války už příliš mnoho let a vznikly nové válečné konflikty, jako byla válka v Zálivu, která poutala pozornost veřejnosti. Válka ve Vietnamu tak zůstala v české překladové literatuře značně opomenuta. Tento nedostatek nahradil snad pouze populární televizní seriál M*A*S*H. Jednu z důležitých rolí v seriálu sehrály vrtulníky, které byly v podmínkách vietnamského bojiště hlavním bojovým prostředkem americké armády. Tom Johnson pilotoval vrtulník UH-1 „Iroquois“ více známý jako „Huey“. Byl to víceúčelový stroj používaný k transportu vojáků, k průzkumu, evakuaci raněných, apod. Jeho bitevní variantou byl vrtulník AH-1 „Cobra“. Tom Johnson byl ve Vietnamu nasazen jako devatenáctiletý od června 1967 do června 1968. Za tu dobu nalétal 1600 hodin a byl tam v tom nejtěžším období. Zúčastnil se bitev v Hue a v Kche Sanchu a operací v údolích A Šau a Song Re. Pro americké piloty vrtulníků to byly nejnebezpečnější akce a každý osmnáctý z nich se nevrátil domů živý. Tom Johnson byl příslušníkem slavné 1. divize letecké kavalerie, která byla jednou z jednotek s nejvyšším počtem udělených vyznamenání a pomáhala realizovat nové metody vedení válek. Tyto dramatické vzpomínky jsou pilotovým pohledem na důležité bitvy a záchranné akce. Johnson v nich líčí nebezpečné mise a dramatické úniky z kritických bojových situací. Poutavým způsobem zaznamenává adrenalinové vzrušení z létání a hrůzy války, a čtenáři s ním prožívají nezapomenutelný let.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Nadoraz - Vzpomínky pilota vrtulníku Huey z vietnamské války