Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách

Kód: 7007390

Úplný název:

Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách (Militký Jiří): 5. století pred Kristem až 7. století po Kristu. Komentovaný katalog nálezového fondu.

Autor a popis:

Militký Jiří, Filosofia, 386 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
768 Kč (965 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha představuje zpracování tématu nálezů antických mincí na českém území a podává nový komentovaný katalog těchto nálezů. Díky této pramenné základně je možné nově shrnout základní poznatky o jednotlivých etapách, jakož i hlavní tendence importu antických mincí do českých zemí. Nejdůležitější z okruhu otázek spojených s antickým mincovním importem je otázka funkce antických mincí v barbariku. Je zjevné, že mince zde sloužily nejen jako zdroj drahých kovů či jako ozdoby, nýbrž také jako skutečná platidla.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Starověk

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Starověk / Nálezy řeckých, římských a raně byzantských mincí v Čechách