Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta

Kód: 8705718

Úplný název:

Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta (Kovařík Jiří):

Autor a popis:

Kovařík Jiří, Elka Press, 360 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
259 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Jean-Roch Coignet byl příslušník 1. pluku gardových pěších granátníků Napoleonovy císařské gardy, elity armády, a později i příslušník malého císařského štábu.
Jeho první bitvou bylo italské Montebello 9. června 1800 a hned o pět dní později bojoval u Marenga. Byl přijat co konzulární a poté do císařské gardy, do pluku gardových pěších granátníků, byl u Ulmu, vstoupil roku 1805 do Vídně, bojoval u Slavkova, o rok později v pruské kampani zažil Jenu, v Polsku roku 1807 Pruské Jílové, Helisberg, Friedland i mír v Tylži, ve Španělskou prošel Somosierrou i dobytím Madridu, roku 1809 bojoval u Teugn-Hausenu, Abendsbergu, Eggmühlu, Eslingu i Wagramu, táhl roku 1812 do Ruska, dokázal se vrátit zpět, viděl roku 1813 Lützen, Budyšín, Drážďany, Lipsko i Hanau, pokud jde o nejproslulejší bitvy, a kampaň roku 1814 prožil od Saint-Dizier či Brienne až po abdikací císaře ve Fontainebleau. Přidal se k císaři roku 1815 znovu, vytrval s ním až k Waterloo, a vojenskou kariéru uzavřel soubojem s jedním z těch, co Napoleona špinili…
Po Napoleonově pádu byl poslán do výslužby, jako mnoho jiných měl existenční potíže, které vyřešil sňatkem s dobře situovanou vdovou z Auxerre, a svoje paměti psal na naléhání zákazníků obchodu své choti, zejména obchodních cestujících, jimž prodával opisy po pěti francích… Zemřel devětaosmdesátiletý roku 1865, jeho sešity vyšly prvně roku 1883 a vzbudily senzaci hlavně tím, že představovaly skvělý pramen o životě obyčejných vojáků i nižších důstojníků Grande Armée podobných bylo do té doby vydáno jen velmi málo. Dodnes jsou to jedny z nejvydávanějších a nejproslulejší pamětí na napoleonské války.
Naše vydání doplnil překladatel a editor Jiří Kovařík rozsáhlým poznámkovým aparátem. K ilustrování byly použity dobové kresby Juliena Le Blant.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Napoleonův granátník - Paměti kapitána Coigneta