Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století

Kód: 2002032

Úplný název:

Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století (Hojda Zdeněk):

Autor a popis:

Hojda Zdeněk a kolektiv, Academia, 520 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
325 Kč (465 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Součástí „našeho“ společného rakouského státu byl také nemalý kus Itálie. Ani poté, kdy se valná část jižních provincií připojila ke sjednocenému Italskému království, četné vztahy a vazby nezanikly. Spojení ve společném státě nemohlo pochopitelně nepoznamenat také české země. Vedle tradičních kontaktů zprostředkovaných umělci, řemeslníky či obchodníky, zanechalo své stopy v severní Itálii i nemálo Čechů ve státních službách a v armádě. S velkou pozorností byl v Čechách sledován i boj za italské sjednocení - risorgimento. Ještě větší roli v kultuře střední Evropy sehrála duchovní či ideální „naše Itálie“. Obyvatelé českých zemí 19. století tu navazovali na staletími formované představy, ideály či stereotypy o přitažlivé mediteránní kultuře, stále obnovované četnými studijními i soukromými cestami umělců, vědců, učitelů i stále sílícího proudu novodobých turistů. Samostatnou kapitolu pak představuje přítomnost stále aktualizovaného repertoáru italské opery a role italské hudby ve středoevropské kultuře. Ideální „naše Itálie“ byla tedy přítomna v hlavách české společnosti 19. století vlastně neustále a někdy i nevědomky. A právě to přibližuje v téměř čtyřech desítkách příspěvků tento sborník.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Naše Itálie - Stará i mladá Itálie v české kultuře 19. století